سه شنبه - ۰۲-۰۵-۱۴۰۳
فلاکت دین یک باره هم بیان و هم اعتراض علیه فلاکت واقعی است.دین آه آفریده ستم دیده،دل جهانی بی دل،و روح شرایط بی روح است.افیون توده هاست

شوراها

گرایش کمونیسم شورایی

اعدام محسن شکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، باید تبعات جدی برای حکومت داشته باشد


سازمان حقوق بشر ایران
08-12-2022
516 بار خواندە شدە است

بە اشتراک بگذارید :


اعدام محسن شکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، باید تبعات جدی برای حکومت داشته باشد

8 دسامبر

 اعتراضات۱۴۰۱

If Mohsen Shekari’s execution is not met with serious consequences for the government, we will face mass execution of protesters.

 

اعدام محسن شکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، باید تبعات جدی برای حکومت داشته باشد

 

سازمان حقوق بشر ایران؛ ۱۷ آذر ۱۴۰۱: محسن شکاری، از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، صبح امروز اعدام شد. سازمان حقوق بشر ایران اعدام محسن شکاری را با شدیدترین لحن ممکن محکوم می‌کند و خواهان اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف اعدام معترضان است.

محمود امیری‌مقدم، مدیر سازمان حقوق بشر ایران، گفت: «اعدام محسن شکاری پس از محاکمه‌ای شتابزده، ناعادلانه و بدون در اختیار داشتن وکیل صورت گرفته است. جامعه جهانی باید فورا و قویا در قبال این اعدام واکنش نشان دهد. این جنایت باید چنان تبعاتی برای حکومت داشته باشد که از اعدام‌های بیشتر پیشگیری کند.»

اگر اعدام محسن شکاری پیامدهای جدی برای حکومت نداشته باشد، با اعدام‌های گسترده معترضان روبه‌رو خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، صبح روز جاری، پنج‌شنبه ۱۷ آذر ماه، حکم اعدام محسن شکاری، یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات اخیر، به اجرا درآمد. محسن شکاری در تاریخ ۳ مهر ماه سال جاری در خیابان ستارخان بازداشت شده بود.

براساس این گزارش، محسن شکاری به اتهام «محاربه از طریق کشیدن سلاح به قصد جان و ایجاد رعب و وحشت و سلب آزادی و امنیت مردم و همچنین جرح عمدی با سلاح سرد به مامور بسیج حین انجام وظیفه و مسدود نمودن خیابان ستارخان تهران و اخلال در نظم و امنیت جامعه» به اعدام محکوم شده بود.

اعدام این زندانی سیاسی درحالی صورت می‌گیرد که تنها ۷۵ روز از بازداشت او سپری شده بود و طی مراحل دادرسی و محاکمه به وکیل اختیاری دسترسی نداشت.
این اولین حکم اعدامی است که در ارتباط با اعتراضات اخیر اجرا می‌شود. دست‌کم ۱۱ تن دیگر از بازداشت‌شدگان که حکم اعدامشان صادر شده، در خطر جدی و قریب الوقوع اجرای حکم اعدام قرار دارند.

 

اسم
نظر ...