سه شنبه - ۰۲-۰۵-۱۴۰۳
فلاکت دین یک باره هم بیان و هم اعتراض علیه فلاکت واقعی است.دین آه آفریده ستم دیده،دل جهانی بی دل،و روح شرایط بی روح است.افیون توده هاست

شوراها

گرایش کمونیسم شورایی

اعلامیه  جمعی از فعالان گرایش شورایی در محکومیت حکم اعدام شریفه محمدی


جمعی از فعالان گرایش شورایی
07-07-2024
68 بار خواندە شدە است

بە اشتراک بگذارید :


اعلامیه  جمعی از فعالان گرایش شورایی در محکومیت حکم اعدام شریفه محمدی

 

اعلامیه  جمعی از فعالان گرایش شورایی در محکومیت حکم اعدام شریفه محمدی

به نام آزادی و عدالت:

ما جمعی از فعالان گرایش شورایی ، با نهایت نگرانی و خشم، صدور حکم اعدام برای شریفه محمدی، این زن دلیر و فعال اجتماعی و کارگری را محکوم می‌کنیم. شریفه محمدی، که سال‌هاست برای حقوق کارگران و زحمتکشان این مرز و بوم تلاش کرده و صدای بی‌صدایان بوده است، اکنون با ناعادلانه‌ترین حکم ممکن روبروست.

شریفه محمدی، نماد مقاومت و مبارزه برای حقوق انسانی، تنها به جرم دفاع از عدالت و برابری، به پای چوبه دار کشیده شده است. این حکم ظالمانه و غیرانسانی، نه تنها حقوق انسانی و شهروندی شریفه را زیر پا می‌گذارد، بلکه نشانه‌ای از سرکوب سیستماتیک و بی‌رحمی دستگاه قضایی و حکومتی است که صدای اعتراض و مطالبه‌گری را برنمی‌تابد.

ما از تمامی سازمان‌های حقوق بشری، نهادهای بین‌المللی و تمامی انسان‌های آزاده در سراسر جهان می‌خواهیم که با تمامی توان خود، برای لغو فوری این حکم ظالمانه و آزادی شریفه محمدی به پا خیزند. نباید اجازه دهیم که خون این زن دلیر و فعال، بی‌گناه بر زمین ریخته شود.

همچنین از همه مردم آزاده و عدالت‌خواه کشورمان می‌خواهیم که در اعتراض به این حکم ناعادلانه و در دفاع از شریفه محمدی، به صورت مناسب و در خور و با قدرت تمام، همبستگی و اتحاد خود را نشان دهند. تنها با همبستگی و مبارزه پیگیر و پایدار است که می‌توانیم در برابر ظلم و بی‌عدالتی بایستیم و صدای حق‌طلبی و عدالت‌خواهی را بلندتر و رساتر کنیم.

آری، امروز روز فریاد است، روز اعتراض، روز همبستگی. نباید اجازه دهیم که ترس و سرکوب، صدایمان را خاموش کند. به یاد داشته باشیم که آینده‌ای روشن و آزاد در گرو تلاش و همبستگی امروز ماست.

برای به عمل درآوردن اتحاد و همبستگی در دفاع از جان و زندگی شریفه محمدی و آزادی بدون قید و شرط همه‌ی زندانیان  سیاسی در بند رژیم اسلامی یک رشته فعالیت را بایستی با کمال مسئولیت و پیگیری و هماهنگی سراسری در داخل و خارج کشور به پبیش ببریم.اهم موارد پیشنهادی ما که پیشاپیش برای شروع  یک عمل مشترک اعلام آمادگی می کنیم به قرار زیر است:

۱. افزایش آگاهی عمومی و اطلاع‌رسانی:

 • ایجاد کمپین‌های آنلاین و استفاده از شبکه‌های اجتماعی: ایجاد و گسترش هشتگ‌های مرتبط، انتشار مطالب و ویدئوها در مورد شرایط شریفه محمدی.
 • توزیع اعلامیه‌ها و بروشورها: چاپ و توزیع بروشورهای اطلاع رسانی در محلات، دانشگاه‌ها، کارگاه‌ها و مکان‌های عمومی.

2 . تدارک کارزار بین المللی

 • فشار بین‌المللی:مکاتبه با سازمان‌های حقوق بشری بین‌المللی: درخواست حمایت و اقدام فوری از سوی نهادهایی مانند سازمان ملل، عفو بین‌الملل و دیده‌بان حقوق بشر.
 • ارتباط با رسانه‌های بین‌المللی: اطلاع‌رسانی به رسانه‌های جهانی برای پوشش خبری گسترده و جلب توجه بین‌المللی به این موضوع.

 .3پشتیبانی حقوقی و قانونی:

 • تشکیل تیم حقوقی: بهره‌گیری از وکلای مجرب و حقوق‌دانان برای دفاع از شریفه محمدی و ارائه مدارک و شواهد به نفع او.
 • تقاضای تجدیدنظر و بازبینی پرونده: ارسال درخواست‌های قانونی برای تجدیدنظر در حکم و بازبینی مجدد پرونده توسط دادگاه‌های بالاتر.

۴. فشار داخلی و اعتراضات هماهنگ و مناسب:

 • برگزاری تجمعات و اعتراضات: سازماندهی تجمعات و راهپیمایی‌ها در حمایت از شریفه محمدی.
 • تجمعات اعتراضی در مقابل نهادهای قضایی و دولتی: برگزاری تجمعات در مقابل دادگاه‌ها و سایر نهادهای مرتبط برای جلب توجه عمومی و مسئولین.
 • جلب حمایت سیاسیون و شخصیت‌ها و نهاد های صنفی  و مدنی و حرفه ای
 • جلب حمایت و بیانیه‌های حمایتی از سوی شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی تاثیرگذار.

5.  تامین حمایت‌های مالی و معنوی:

 • جمع‌آوری کمک‌های مالی برای تامین هزینه‌های حقوقی، سازماندهی کمپین‌های جمع‌آوری کمک‌های مالی برای تامین هزینه‌های حقوقی و دفاعی.
 • ارائه حمایت‌های روانی و معنوی: فراهم کردن حمایت‌های روانی و معنوی برای شریفه محمدی و خانواده او در این دوران سخت.

این راهکارها می‌توانند در همبستگی و تلاش مشترک برای نجات جان شریفه محمدی و آزادی بدون قید و شرط او- و نیز همه  زندانیان سیاسی اسیر در در زندان های رژیم اسلامی- مؤثر باشند. به یاد داشته باشیم که اتحاد و همبستگی و هماهنگی در پیگیری این راهکارها، می‌تواند تأثیرگذارترین عامل در تغییر شرایط و جلوگیری از اجرای احکام ظالمانه  در ایران باشد.

زنده باد آزادی، پاینده باد عدالت اجتماعی

آزادی برابری اداره شورایی

جمعی از فعالان گرایش شورایی

7 ژوئیه 2024 برابر 17 تیر 1403

 

 

 

اسم
نظر ...