سه شنبه - ۰۲-۰۵-۱۴۰۳
فلاکت دین یک باره هم بیان و هم اعتراض علیه فلاکت واقعی است.دین آه آفریده ستم دیده،دل جهانی بی دل،و روح شرایط بی روح است.افیون توده هاست

شوراها

گرایش کمونیسم شورایی

حمید نوری از عاملان کشتار ۶۷ از زندان سوئد آزاد شد


اخبار روز
15-06-2024
83 بار خواندە شدە است

بە اشتراک بگذارید :


حمید نوری از عاملان کشتار ۶۷ از زندان سوئد آزاد شد

عکس اعدام شدگان در برابر دادگاه حمید نوری

کاظم غریب آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس از آزادی حمید نوری که در سوئد زندانی بوده است، خبر داد.

غریب آبادی در پیامش گفته است که حمید نوری که از سال ۹۸ در سوئد در «بازداشت غیرقانونی به سر می‌برد، آزاد و تا ساعتی دیگر به کشور باز می گردد.

به گزارش ایرنا، کاظم غریب‌آبادی در پیامی که در فضای مجازی منتشر شد، نوشت: خرسندم به اطلاع ملت عزیز ایران برسانم که آقای حمید نوری که از سال ۹۸ در سوئد در بازداشت غیر قانونی به سر می‌برد، آزاد و تا ساعاتی دیگر به کشور بازخواهد گشت. این موفقیت مرهون تلاش همکارانم در قوه قضاییه، وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه، به‌ویژه برادرم، شهید امیرعبداللهیان، است.

محاکمه نوری به اتهام مشارکت در قتل عام زندانیان سیاسی ایران در سال ۱۳۶۷ در ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ آغاز شد و بررسی پرونده ۹۲ جلسه به طول انجامید. سرانجام ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ دادگاه سوئد پس از ارائه آخرین دفاعیه وی برای او رأی حبس ابد صادر کرد. دادگاه عالی استکهلم چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۴۰۲ با رد فرجام‌خواهی حمید نوری رأی به حبس ابد محکومیت وی را صادر کرد و رأی پیشین را دوباره تأیید کرد.

سوئد حمید نوری را در قبال اتباع زندانی سوئدی در ایران ازاد کرده و کشور عمان در این معامله واسطه بوده است. نام اتباع سوئدی آزاد شده در این معامله هنوز اعلام نشده است.

اسم
نظر ...