شنبه - ۲۶-۰۳-۱۴۰۳
فلاکت دین یک باره هم بیان و هم اعتراض علیه فلاکت واقعی است.دین آه آفریده ستم دیده،دل جهانی بی دل،و روح شرایط بی روح است.افیون توده هاست

شوراها

گرایش کمونیسم شورایی

تجمعات و راهپیمایی های اعتراضی در روز جهانی کارگر و روز معلم اخبار روز


اخبار روز
02-05-2024
278 بار خواندە شدە است

بە اشتراک بگذارید :


تجمعات و راهپیمایی های اعتراضی در روز جهانی کارگر و روز معلم

 

اخبار روز: امروز ۱۲ اردیبهشت مصادف با اول ماه می، روز جهانی کارگر، شهرهای مختلف کشور شاهد راهپیمایی و تجمعات اعتراضی بازنشستگان، معلمان و کارگران بود. دیروز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت همچنین در چندین شهر تجمعات و راهپیمایی اعتراضی بخصوص از سوی بارنشستگان برگزار شد. دیروز شهرهای ساری، اهواز، شوش، رشت، کرمانشاه، همدان، خرم آباد، زنجان، ارومیه، بروجرد، قروه، تهران، شهرکرد، اردبیل، اصفهان، سنندج، تبریز و … شاهد اعتراضات در قالب تجمعات و راهپیمایی بود. در ادامه مجموعه ای از اخبار مربوط به تجمعات و راهپیمایی در شهرهای مختلف کشور به مناسبت روز جهانی کارگر آمده است.

تجمع بازنشستگان تهران به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم

علی‌رغم جو شدید سرکوب و اختناق شماری از بازنشستگان در تهران به مناسبت روز جهانی کارگر و روز معلم در مقابل سازمان تامین اجتماعی تجمع کردند.

بازنشستگان تامین اجتماعی، کشوری و بازنشستگان فرهنگی در این تجمع حضور یافتند. آنها، نسبت به وضعیت نابسامان اقتصادی، عدم برخورداری از حق تامین اجتماعی منطبق با وضعیت توروم جاری، بهره کشی از نیروی کار و پرداخت حقوق کم، عدم دسترسی به خدمات بیمه های تکمیلی و محرومیت از سایر خدمات در دوران بازنشستگی اعتراض کردند. بازنشستگان تامین اجتماعی، خواستار اجرای مفاد ۹۶ و ۱۱۱ آن سازمان، در خصوص حقوق و مزایا هستند. 

تجمع بزرگ در کرمانشاه؛ شعار توماج صالحی آزاد باید گردد در تجمع اعتراضی بازنشستگان طنین افکند  

امروز، چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت، همزمان با روز جهانی کارگر و روز معلم بازنشستگان کرمانشاه نیز در مقابل سازمان تامین اجتماعی این شهر تجمع کردند و از همیشه باشکوه‌تر تا به نهادهای امنیتی نشان دهند تهدید و سرکوب دیگر اثر ندارد.

فرهنگیان شاغل و بازنشسته و بازنشستگان مطالبه گر تامین اجتماعی کرمانشاه و بازنشستگان سایر صندوق ها در این تجمع حضور یافتند.
آنها در این تجمع ضمن خواست آزادی توماج صالحی، در واکنش به برخوردهای سرکوبگرانه‌ی اخیر با زنان بر سر مسئله‌ی حجاب شعار دادند «روسری رو رها کن فکری به حال ما کن» و در ضمن با شعار «تجمع، اعتراض حق مسلم ماست» بر تداوم اعتراضات بازنشستگان پافشاری کردند.

 

قطعنامه پایانی تجمع مشترک انجمن صنفی فرهنگیان شاغل و بازنشسته و بازنشستگان مطالبه گر تامین اجتماعی کرمانشاه و بازنشستگان سایر صندوق ها

امروز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت مصادف با اول ماه می ، روز جهانی کارگر و همچنین روز معلم میباشد.
این دو مناسبت باشکوه، که نماد مبارزه ی کارگران و معلمانی ست که علیه فقر و تبعیض و ستم بپاخاسته وخواهان یک زندگی همراه با رفاه و برابری بوده و هستند، و تداوم این راهی که همواره از نسلی به نسل دیگر سپرده  تا شعله ی مبارزات حق جویانه اش در تقابلی نابرابر، هیچگاه خاموش نگردد را گرامی میداریم.
این شرایط و اوضاع اسفبار معیشتی  همراه با تورم  افسارگسیخته و غیر قابل تحمل، الزاما همه ی معترضین به وضعیت موجود را روانه ی کف خیابان نموده است، چرا که در میان مسئولین ذیربط نیز گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات ما وجود ندارد و آنها با عملکرد خود و بی توجه به خواست‌ها و نیازهای جامعه، بطور هر روزه، به لحاظ اقتصادی برای کسانی که خود از تولید کنندگان ثروت و سرمایه های اجتماعی این سرزمین بوده و هستند، عرصه را تنگتر نموده و حضور در خیابان را  بعنوان تنها گزینه ی  دادخواهی اقشار مختلف مردم، به ما تحمیل نموده اند.
متاسفانه این بی توجهی طی سالهای اخیر، زندگی همه ی مردم اعم از بازنشستگان، کارگران، معلمان ، پرستاران، کشاورزان ، مالباختگان ، معلولان، بیکار ماندگان را در بر گرفته و ناچار شده اند علیه این نابسامانی و فشارهای بی وقفه ی زندگی فریاد میزنند.

خواست های بر حق و بر زمین مانده ما بازنشستگان را بشرح ذیل اعلام میداریم  :

۱– اجرای ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری

۲–اجرای ماده ۵۴ تامین اجتماعی پیرامون خدمات درمانی مکفی و رایگان

۳–اجرای ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات‌ کشوری

۴- اجرای ماده ۹۶ تامین اجتماعی در خصوص افزایش حقوق مطابق با هزینه های واقعی زندگی

۵-آزادی کارگران و معلمان زندانی بدون قید و شرط زیرا آنان خواستی غیر از بهبود معیشت و آموزش رایگانِ و فارغ از تبعیض برای همگان، ندارند.

۶-بازگشت بکار معلمان و کارگران اخراجی.

۷- مهار تورم  بگونه ای که تاثیر مستقیم آن در بازار و سفره های خالی ما نمایان گردد نه در قالب اعداد و ارقام ساختگی.

ما بازنشستگان مطالبه گر نه تنها قانون شکن نیستیم بلکه برای دستیابی به حقوق خود  تقاضای اجرای مر  قانون را داریم. و پیمان بسته ایم که  تا محقق شدن خواسته هایمان، همچنان کف خیابان وعده گاه مطالبه گری ما باشد.

 

تجمع و راهپیمایی اعتراضی بازنشستگان اراک استان مرکزی و مشهد در روز کارگر با شعارهای کوبنده

« دولت پرادعا، حاصل وعده ها کو؟ » ، « معیشت، منزلت، حق مسلم ماست! »

راهپیمایی و تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی در برابر سازمان تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی و مرکزی برگزار شد.

این بازنشستگان، خواستار اجرای مفاد ۹۶ و ۱۱۱ تامین اجتماعی و همچنین خواستار پرداخت حقوق براساس افراد میزان حقوق افراد شاغل(اجرای طرح همسانسازی) حقوق و مزایا و همچنین خواستار ارتقاع دسترسی به خدمات بیمه های تکمیلی درمان، هستند.

 

سیزدهمین روز تجمع اعتراضی کارگران کاغذپارس هفت تپه

“تجمع در مقابل فرمانداری شوش”

امروز سه شنبه کارگران کاغذپارس در اعتراض به عدم امنیت شغلی وتعطیلی کارخانه کاغذپارس هفت تپه، درمقابل فرمانداری شوش تجمع اعتراضی خود را بگذار کردند‌
شور بختانه تا به امروز به جز تهدید و ارعاب هیج گونه پاسخی از طرف مسٸولین شرکت وشهرستان شوش، به خواست و مطالبات کارگران معترض داده نشده است.

 

 

اول مه روز جهانی کارگر در هفت تپه

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه امروز با تجمع در محوطه شرکت روز جهانی کارگر را گرامی داشتند. این مراسم با سخنرانی تعدادی کارگران پیشرو این شرکت از جمله سخنرانی عباسی منجزی علیه حکم اعدام توماج صالحی و سرکوب زنان و ابراهیم عباسی همراه بود.

امروز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت  ماه ۱۴۰۳، کارگران شاغل در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این تجمع که مناسبت روز جهانی کارگر برگزار شده حاوی پیامی از سوی این کارگران در خصوص ابراز ناخرسندی آنها به میزان حقوق ماهیانه، فقدان دسترسی به خدمات بیمه های تکمیلی و مخالفت کارگران به بهره کشی و عدم پرداخت حقوق بر طبق سختی کار عنوان شده است. 

برگزاری روز جهانی کارگر توسط انجمن کارگران ساختمانی کامیاران

امروز ۱۲ اردیبهشت برابر با ۱ می تعدادی از هیات مدیره انجمن کارگران ساختمانی و رٸیس اداره کار و مسٸول تشکلات کارگری شهرستان کامیاران و نماینده فنی و حرفه ای در سرچهارراه کامیاران محل تجمع کارگران ساختمانی حضور به عمل آوردند و روز جهانی کارگر را گرامی داشتند.

از طرف هیات مدیره و بازرس انجمن روزجهانی کارگر را به حاضرین و تمام کارگران تبریک گفتند.

کارگران حاضر در محل تجمع مشکلات بیمه ای و معیشتی خود را با هیات مدیره و ادارات مربوطه در میان گذاشتند و از طرف هیات مدیره و مسٸولین قول پیگیری و رفع مشکلات کارگران را دادند.

در پایان مراسم از حاضرین  پذیرایی به عمل آمد.

از طرف هیات مدیره و بازرس انجمن بار دیگر این روز را تبریک گفته و از شرکت کنندگان در مراسم قدردانی نمودند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان بانک صادرات در تهران

دیروز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت  ماه ۱۴۰۳، جمعی از بازنشستگان بانک صادرات – ساکن تهران، تجمع اعتراضی برگزار کردند

این بازنشستگان، نسبت به عدم تحقق وعده های که منظور رفع مشکلات اقتصادی و صنفی به آنها داده شده بود معترض هستند.

از جمله مطالبات بازنشستگان‌تامین اجتماعی، پرداخت حقوق براساس تورم جاری در کشور و دسترسی به خدمات رفاهی و بیمه های تکمیلی است.

تجمع اعتراضی داروخانه داران استان اصفهان

دیروز  سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، جمعی از داروخانه داران، ساکن استان اصهان،  تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان، نسبت به عدم تصویه حساب سازمانهای بیمه با آنها معترض هستند.

 
اسم
نظر ...