شنبه - ۲۶-۰۳-۱۴۰۳
فلاکت دین یک باره هم بیان و هم اعتراض علیه فلاکت واقعی است.دین آه آفریده ستم دیده،دل جهانی بی دل،و روح شرایط بی روح است.افیون توده هاست

شوراها

گرایش کمونیسم شورایی

طلاعیه نهادهای چپ و دموکراتیک در پشتیبانی همه جانبه از شکل گیری «کمیته سراسری برگزاری اول ماه مه ـ خارج ازکشور»،!


نهادهای چپ و دموکراتیک
18-04-2024
176 بار خواندە شدە است

بە اشتراک بگذارید :


اطلاعیه نهادهای چپ و دموکراتیک در پشتیبانی همه جانبه از شکل گیری «کمیته سراسری برگزاری اول ماه مه ـ خارج ازکشور»،!

اول ماه مه،روز همبستگی بین المللی کارگران در راه است!  

درایران طبقه رنج و کار جامعه،برای  گرامیداشت روز جهانی کارگر اول ماه مه، با مقاومت طبقه حاکم روبروست. وضعیت موجود نشان میدهد که همه کارگزاران نظام از صدر تا ذیل ، نه برای حل معضلات و مشکلات موجود درون جامعه و مقابله با فقر، فساد، گرانی، تورم فزاینده، قدمی بر می دارند، بلکه همه توان و بلندگوی تبلیغاتی خود را به سمت پیاده نمودن «قانون عفاف و حجاب» مصوبه مجلس در صحنه رودررویی در خیابان های کشور گسیل داشته و جامعه را به سمت توحش و بیداد گری سوق می دهند. در فضای عمومی و در مضمون پروپاگاندای سیاسی رژیم ،در عرصه بین المللی،نوعی فضای جنگی را بر جامعه تحمیل نمودند تا مطالبات و خواسته ها، تحرکات و اعتراضات خیابانی زنان و پرستاران ، کارگران، بازنشستگان، روستاییان،معلولان ، مالباختگان  برای دست یافتن به خواسته های شان به هیچ انگاشته شود. در چنین وضعیتی روز همبستگی جهانی کارگر در برابر ماست.جا دارد که برای حمایت و پشتیبانی از مبارزات توده عظیم زنان و مردان کارگر با عزمی مشترک اقدام و رژیم!   خوشبختانه درخارج ازکشور،امسال ضرباهنگ سطحی از همسویی، هم جهتی، همپیمانی و همبستگی و اتحاد گسترده بین نحله های فکری گوناگون چپ برای برپایی اول ماه مه(۱۲اردیبهشت روز جهانی کارگر)،در سطح کشورهای مختلف جهان (اروپا- استرالیا- ایالات متحده آمریکا - کانادا) توسط فعالان کشوری در سطح کانون ها،انجمن ها ونهادهای اجتماعی و سیاسی ، با استقلال عمل شان در سطح کشورهای یاد شده، به حرکت در خواهد آمد! 

دراین رابطه طی گزارشی که منتشر شد،خبر می دهد:( برای روز همبستگی بین‌المللی کارگران - روز کارگر- در تاریخ ۷ آوریل ٢۰٢٤ طی فراخوانی مشترک دور هم گرد آمدیم تا حول خواست‌ها و مطالبات طبقه کارگردرایران و جلب همبستگی طبقاتی در سطح بین‌المللی با هم متحدا در سطح سراسری به فعالیت مشترک بپردازیم.. در این جلسه که با حضور شرکت کننده‌گان از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا، اتریش، دانمارک، سوئد، فرانسه، ایتالیا، هلند، انگلستان و آلمان برگزار شد،پس از شور و تبادل نظر درباره ضرورت همبستگی سراسری با اعتراضات جاری کارگری در ایران برای گرامیداشت اول ماه مه امسال:« کمیته سراسری برگزاری اول ماه مه – خارج از کشور» شکل گرفت) تا اقدامات مشترک وهمسانی را در کشورهای گوناگون به اجراء بگذارد . 

  اول ماه مه،نه تنها روز بزرگداشت نیروی رنج و مشقت کشیده‌ی کارگران جهان،بلکه روزی است که این بخش عظیم ازاردوی جهانی کار، با صدای رسا، اعتراض حق طلبانه‌ی خودرا به گوش جهانیان می‌رسانند و در صفوف فشرده‌ی خود و هم پیمانانشان،علیه حق کشی‌ها به خیابان می‌آیند.                          بدینوسیله ما نهادهای چپ و دموکراتیک در سطح خارج ازکشور، ضمن پشتیبانی و حمایت همه جانبه از این اقدام جمعی،با حفظ محترم شمردن استقلال عمل خود در سطح کشور هایی که نهادهای ما حضور دارند،این اقدام جمعی را ارج می گذاریم و خود را در این همسویی و همراهی شریک می دانیم !

هیئت هماهنگی نهاد های چپ و دموکراتیک / آوریل 2024

اسم
نظر ...